Pościele

Blog

Poduszka a ból głowy

Poduszka a ból głowy

Bóle głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości, z którą boryka się wiele osób na świecie. Mogą mieć różne przyczyny, takie jak stres, nieodpowiednia dieta, a także nieprawidłowe ułożenie ciała podczas snu. Często źródłem problemu może być niewłaściwie dobrana poduszka. W niniejszym artykule omówimy, jak dobrać odpowiednią poduszkę, aby uniknąć bólu głowy.

Jak sen wpływa na nasz apetyt?

Jak sen wpływa na nasz apetyt?

Sen to jeden z kluczowych elementów wpływających na nasze zdrowie i samopoczucie. Zbyt mało snu może prowadzić do rozmaitych problemów, takich jak zmniejszenie koncentracji, obniżenie nastroju, a nawet dolegliwości fizycznych. Jednym z ciekawszych skutków niedoboru snu jest wpływ na nasz apetyt.

Jaki materac dla niemowlaka?

Jaki materac dla niemowlaka?

"Jaki materac dla niemowlaka?" to popularne pytanie, które zadają sobie rodzice. Najważniejsze jest, aby wybrać materac, który będzie odpowiedni dla wieku i wagi dziecka oraz łatwy do utrzymania w czystości. Materace dla niemowląt powinny być miękkie i bezpieczne, a także posiadać dodatkowe funkcje, takie jak regulacja wysokości i wentylacji.

3 sposoby na zdrowy sen

3 sposoby na zdrowy sen

Zły sen może być powodem wielu nieudogodnień dla naszego ciała i organizmu w ciągu dnia. Warto wiedzieć, dlaczego sen jest tak ważny dla zdrowia i jakie są najlepsze sposoby na zdrowy sen.

Odpowiedni materac na ból pleców to...

Odpowiedni materac na ból pleców to...

Wybór odpowiedniego materaca dla Twojego typu ciała jest ważnym krokiem w zmniejszaniu bólu pleców. Różne rodzaje materacy mają różne poziomy twardości i wsparcia, więc ważne jest, aby znaleźć odpowiedni dla swojego typu ciała. Zobacz, jak wybrać odpowiedni materac dla siebie!

Czy materac powoduje ból pleców?

Czy materac powoduje ból pleców?

Bóle pleców mogą być uciążliwym problemem przez tygodnie, jak nie miesiące. Czy wiesz co może powodować ból pleców? Sprawdziłeś/-łaś wszystkie możliwości? A może to Twój stary materac powoduje ten uciążliwy ból?

Jak szybko odświeżyć wygląd sypialni?

Jak szybko odświeżyć wygląd sypialni?

Każdy z nas potrzebuje czasami zmiany wokół siebie. Na szczęście nie potrzeba wiele, by dokonać w swoim otoczeniu modyfikacji, które skutecznie poprawią komfort naszego życia. Sypialnia zdecydowanie jest miejscem, o które warto w ten sposób zadbać. Kilka prostych patentów sprawi, że bez robienia wielkiego remontu ciekawie odmienimy tę przestrzeń.

Jak zadbać o miejsce do spania dla alergika?

Jak zadbać o miejsce do spania dla alergika?

Ponad 40% Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Wśród nich jedną z najczęściej występujących jest alergia na roztocza kurzu domowego – dotyczy ona aż 6 milionów mieszkańców Polski. To wyjątkowo ważne, aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych reakcji alergicznych.

Testowanie materaca – na co zwrócić uwagę?

Testowanie materaca – na co zwrócić uwagę?

Przed każdym zakupem powinniśmy się odpowiednio przygotować, aby finalnie wybrać najlepszy dla siebie produkt. W przypadku materaca to szczególnie ważne – dobieramy go bowiem do własnych preferencji i uwarunkowań, co później ma realny wpływ na nasze zdrowie. Kluczowe jest zatem testowanie materaca. W poradniku przedstawiamy, na co podczas testów zwrócić swoją uwagę.

Który materac jest najlepszy?

Który materac jest najlepszy?

Materac piankowy, lateksowy? Twardy, czy miękki? A może kokosowy? Wybór materaca nie jest taki oczywisty. W tym artykule dowiesz się, który materac będzie dla Ciebie najlepszy.

Rodzaje materacy dla zdrowego snu

Rodzaje materacy dla zdrowego snu

W sklepach można znaleźć setki różnych materacy. Jednak, który materac wybrać? Który materac będzie dla mnie najlepszy? Czym różnią się od siebie materace? Wyróżniamy trzy główne rodzaje materacy...

Jak często należy zmieniać materac?

Jak często należy zmieniać materac?

Jeśli chcemy zadbać o komfort swojego snu przez długi czas, powinniśmy zwracać uwagę na stan swojego materaca. To od niego w ogromnym stopniu zależy to, czy z łóżka będziemy wstawać wyspani i pełni sił. Jak często powinniśmy wymieniać materac, aby jak najdłużej cieszyć się jego pełnymi korzyściami? Odpowiedź znajdziesz w naszym poradniku!